Alapozzuk meg jövőnket egy jó döntéssel!
A döntéshez először is az kell, hogy elképzeljük, milyen is legyen az a jövő?!
Minden ízében mozgalmas, változó, vagy legyenek benne meghitt percek, órák, sőt napok is, amikor visszabillenhetünk egy harmonikus egyensúlyba?
Olyan korban élünk, amelyben a technika fejlődése lehetővé teszi, hogy szinte mindenről tudjunk, ami a világban van, ami a világban történik.
Láthatjuk magunk előtt a „lehetőségek végtelen óceánját”, ahogyan a jövőt a Védákban (az Indiában található szent iratokban) megfogalmazták, több mint öt ezer éve.
Ügyesen navigálva kihasználhatjuk a jó szeleket arra, hogy bármilyen információhoz hozzájussunk, akár az interneten „szörfözünk”, akár egy hagyományosabb reklámfolyamon hajózunk egy-egy vásárlás előtt.
Ízlésünk változásának és pénztárcánk vastagságának függvényében lehetünk merészek. Gondolhatjuk úgy, hogy egész életünkben lesz erőnk felvenni a versenyt a divatáramlatokkal. Időről–időre átrendezzük, kidobáljuk és lecseréljük a bútorainkat az aktuális irányzatoknak megfelelően.
Ez a szerencsésebb variáció, amikor önként, „dalolva” vállaljuk fel a tervezgetést, a keresgélést és az utánajárást.
Sokkal lehangolóbb, ha kényszerből tesszük mindezt. Mondjuk, mert szétesett az ágyneműtartó, mozog az asztal lába, és már mindegyik szekrényajtó lóg. Általában ilyenkor mondunk le a nyári vakációról, hiszen spórolt pénzünket új bútorokra, jól megérdemelt pihenésünket cipekedésre, pakolásra kell váltanunk.
Ha tervezgetés közben eszünkbe jut felülbírálni múltban hozott döntésünket, rég elfeledett ismeretek, újonnan, vagy újra felfedezett módszerek széles tárháza próbál megoldást nyújtani.
Annyi a lehetőség, hogy szinte elveszünk benne. Ilyenkor ne féljünk visszatérni az alapokhoz! Fogadjuk el, hogy életünk bizonyos döntései igenis egy életre szólnak; a házasság, az építkezés, és legyen ilyen a bútorvásárlás is!
Ha kilépünk az ajtón, nyüzsgés, zsúfoltság, rohanó tempó vesz körül minket. Nem vonhatjuk ki magunkat az elvégzendő feladatok, a határidők kényszere alól. Ha emellett lakásunk, bútoraink is örökös odafigyelésre, változtatásra kényszerít bennünket, még könnyebben kibillenünk az egyensúlyunkból életünk minden területén. A feszültség az idegesség a munkahelyen és a családban egészségünket is aláássa.
Otthonunk gyakori átrendezése helyett szánjunk több időt magunkra és családtagjainkra.
Könnyítsük meg az életünket azáltal, hogy legalább otthon a nyugalmat próbáljuk megteremteni. Ne zsúfoljuk tele sok felesleges dologgal, válasszuk bútornál is az egyszerűt, a kényelmeset és a praktikusat, azt ami már bevált, ezáltal hiteles, megbízható.
Nézzünk körül az Erdélyből származó bútorok között!
Nagy szekrények, komódok, melyekben mindennek találunk helyet, méghozzá pormentesen, szépen elrendezve, gyűrődés nélkül összehajtogatva. (Ez minden háziasszony vágya.) Kényelmes ágyak, amiben jól aludhatunk. Kapcsolataink és egészségünk is meghálálja azt, ha lazák, kipihentek vagyunk, és hol lenne erre a legmegfelelőbb terep, ha nem az otthonunkban?
Szabadítsuk fel magunkat az örökös megfelelés kényszere alól, amely újra és újra (bútor)vásárlásra ösztönöz.
Ezekkel a bútorokkal és a Vaszati szerinti elrendezésükkel egész életünkre barátságos, békés otthont teremthetünk. Így bármilyen nehéz nap után akárhonnan érkezünk haza, mindig egy nyugalmas sziget fogad.
Könnyebb ellenállni a csábításnak, ha arra gondolunk, hogy elsősorban nem a lakásunknak, bútorainknak, hanem az életünknek kell izgalmassá, érdekessé válnia!
|